Ostrov Siquijor

Strávili jsme pár odpočinkových dní na malém filipínském ostrůvku Siquijor, který místní hrdě nazývají magickým ostrovem. Na tomto místě totiž nejsou jen idylické písečné pláže a panenská příroda, jako nejspíš na každém z cca 7 000 filipínských ostrovů. Tento ostrov je proslavený také lidmi s magickými schopnostmi. Dočetli jsme se o těchto šamanech všelicos. Třeba že dokáží umíchat elixír lásky, zaklít nenáviděnou osobu, vyléčit nevyléčitelnou nemoc atd. Asi je jasné, že jsme se příliš nepřetrhli, abychom nějakého šamana našli. Přesto mají poměrně velkou návštěvnost. OLYMPUS DIGITAL CAMERA Ke konci jsme se ale spolumajitelky našeho hotelu ptali, jak to teda s nimi je a jestli věří v jejich schopnosti. Řekla nám, že jsou na Siquijoru šamani černé a bílé magie. Na ty černé ale nevěří. Jsou to prý podvodníci, kteří věší bulíky na nos naivním turistům a pověrčivým tetkám a účtují si za to mastné částky. A má důkaz. Pracovala dříve v energetické společnosti a setkávala se s tím, že tito lidé neplatili elektřinu. Proto je museli odstřihnout od elektřiny, a přiznejme si, vypnout černokněžníkovi proud je trochu riskantní. Ale jelikož za celých 18 let její praxe nikdo z jejích kolegů nezemřel, musí být tito šamani podvodníci.

Pak jsou ale šamani bílé magie, které uznává. Ví jen o třech, z toho dva zná osobně a může dosvědčit jejich magické schopnosti. Jeden prý předpověděl a vzápětí zázračně vyléčil uštknutí extrémně jedovatým hadem, a druhý přivedl k životu mrtvou rybu. Magičnost Siquijoru prý souvisí i s tím, že je pod tímto ostrůvkem velmi hluboká pevná skála, na rozdíl od okolních ostrovů, které jsou buď plovoucí nebo mají velmi měkké podloží. Siquijor je tedy podle ní místo propojení zemského jádra i vyšších nadpozemských sfér.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Co se šamanů týče, o tom si mysleme každý své, ale za nás můžeme potvrdit, že i bez kouzel je ostrov Siquijor ráj na zemi. OLYMPUS DIGITAL CAMERA


2 komentáře u „Ostrov Siquijor

  1. KL

    Zdravím,
    já jsem se před pár týdny vrátila z Filipín.
    Za šamany jsme se na Siquijoru vydali cíleně. Protože jsme slyšeli možné i nemožné historky. Řekla jsem si, že za zkušenost a zážitek nic nedáme a alespoň sami posoudíme, zda jsou to všechno povídačky nebo pravda. Přijela jsem tam a jen ji poprosila, aby mi řekla jestli jsem zdravá…řekla, že ano…jen že mám problémy s kůží. Najednou jsem zpozorněla… od 15 let chodím ke kožnímu kvůli neustále vracející se vyrážce. Nikdo nevěděl z čeho se vyrážka dělá a co ji podporuje. Až na Siquijoru mi šamanka řekla, že mám alergii na kuřecí maso a vejce a ať toto jídlo přestanu jíst. Vysadila jsem a voaláááá je po problému :)) Jen chci ještě podotknout, že v den kdy jsem šamanku navštívila, vyrážka nebyla vůbec vidět. Jsem šťastná, že jsem sebrala koule vydat se do kopců a toto podstoupit. Mimochodem žádné peníze nechtěla, řekla mi že je na mě jestli jí něco dám, samozřejmě jsem dala a ještě jsem si u ní koupila amulet, který mě ochrání i nadále:)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *