New Orleans

Z Floridy jsme byli trochu zaskočení. Po divoké a šťavnaté Jižní Americe byla neskutečně nudná. Všichni se prohánějí v drahých autech; supermarkety, pečlivě zastřižené trávníky a krasavice v bikinách. Už jsme si začali zoufat, že jsme opustili Peru.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

A nakoplo nás až New Orleans. A to hezky s rozběhem. Po sedmi hodinách autobusem jsme vystoupili přímo do centra Halloweenského bláznění. Ulice byli napěchované rozjařenými lidmi v neuvěřitelných kostýmech, a na každém rohu hrála nějaká kapela. Ale ne jen tak nějakou hudbu. Prostě fantastickou hudbu!

IMG_3799      IMG_3804.JPGIMG_3796

Prodírali jsme se davem s krosnami na zádech a pár lidí nám sklonilo poklonu za cool kostým „backpack-guys“ (baťůškářů). Jakmile se nám podařilo náklad odložit v hotelu, vyrazili jsme do jednoho z jazzových klubů, dali si pivíčko a říkali si: to je konečně Ta Amerika…

IMG_3817

Oslavy Halloweenu pokračovali celý víkend, jen už byla na městě cítit lehká kocovina, a tak jsme také zvolnili a užívali si parky, kavárny a šarmantní i podivné woodoo obchůdky kultovní Francouzské čtvrti. Na New Orlean je nejkrásnější pestrobarevná směs kultur. Za koloniální doby francouzské, španělské, a opět francouzské nadvlády bylo toto město největším přístavem amerického Jihu. Spojoval Ameriku s Afrikou, Evropou a Karibikem. Tato historie je cítit, ale hlavně slyšet na každém rohu. Díky střetu rozmanitých kultur, které dominuje ta africká, vznikl unikátní zvuk neworleanského jazzu, který vám jednoduše vleze pod kůži!

IMG_3822.JPG


1 komentář u „New Orleans

  1. Jacqueline

    Hi my name is Jacqueline and I just wanted to drop you a quick note here instead of calling you. I discovered your New Orleans | Bára a Josef na cestách page and noticed you could have a lot more hits. I have found that the key to running a popular website is making sure the visitors you are getting are interested in your subject matter. There is a company that you can get targeted traffic from and they let you try the service for free for 7 days. I managed to get over 300 targeted visitors to day to my site. Visit them here: http://txsc.us/t4ut

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *