Hà Giang na motorce

Na závěr naší vietnamské etapy jsme vyrazili na třídenní výlet po provincii Hà Giang. Dali jsme na rady našich kamarádů a vynechali slavnou Sapu, kam jezdí davy turistů. Je to tam asi krásné, ale bohužel už to nepatří k místům, která nás lákají. Baví nás spíš taková, kde na Vás koukají jako na marťana, když se snažíte dorozumět v jejich jazyce, protože domluvit se anglicky je už úplně mimo mísu. Kde děti zuřivě mávají, když projíždíte kolem, a kde Vám lidi rádi pomůžou, aniž by za to něco chtěli. Během výletu do Hà Giang jsme si užívali přesně tuto krásnou dramatičnost cestování, kterou musí člověk vyčmuchat jak lanýže, protože míst, kde vás čekají takové zážitky, je čím dál méně.

IMG_1495

Do Hà Giang  se jede z Hanoje asi osm hodin, takže je nejlepší si vzít noční autobus. Celkem pohodlně se v něm člověk natáhne a i vyspí, pokud se váš řidič během dost rychlé jízdy nedívá na televizi. Chvílema jsme nadskakovali jak hopíci. Nicméně, do města jsme dorazili ve čtyři ráno a zázrakem jsme našli nocleh. U autobusu na nás, dva rozespalce, klasicky dotírala skupinka dravých taxikářů, ale než jsme se stačili rozmyslet, přišel k nám kluk s baťohem, ledabyle mávnul a šel. Vyrazili jsme za ním a on nás dovedl až k ubytování, aniž by promluvil jediné slovo.

Druhý den jsme si sehnali motorku a vyrazili z města. Fotky asi mluví za vše. Panorama špičatých kopců, posetých kukuřicí, terasy rýžových polí a pestrobarevné šaty místních žen, chodících s ošatkami na zádech. Všechno šlo jak po másle, až na to, že jsme nevěděli, kde spát. První večer jsme skončili v menší vesnici, kde evidentně žádný oficiální nocleh k mání nebyl. Ale opět se nás ujal jeden pán. Když viděl, že tápeme, bez starostí vyhodil ženu a dvě děti z motorky (žena si pořádně zanadávala), posadil za sebe Josefa a zavezl ho k místní učitelce angličtiny. Ta nás ubytovala u sebe doma. Bylo to moc milé (až na to, že měli v domě hrozně moc hmyzu a jeden macatej šváb mi v noci vlezl do spacáku) a večer jsme ještě dali pivko s místní bedmintonovou ligou.

Další den začal trochu neslavně, protože jsme museli přejet horu, kde byla cesta samá díra. Ten asi dvacetikilometrový úsek jsme jeli skoro čtyři hodiny. Málem jsme se při tom sežrali, ale všechno dobře dopadlo a přežili jsme to my i motorka. Pak už to jelo jedna radost a dneska už ani nemáme tak dřevěné zadky.

Zbytek necháváme na fotkách.

IMG_1404      IMG_1439

IMG_1598.JPG

IMG_1499      IMG_1535

IMG_1505.jpg                           IMG_1510.jpg

 

IMG_1455


5 komentářů u „Hà Giang na motorce

 1. bída

  To je nadhera!! Koukam ze ten obr nadelal kupky i tady ;-).. Mejte se krasne, uzivejte a at Vas nesezerou svabi, ani vy navzajem :-)… caaau

 2. Bára Autor příspěvku

  Asi nás ten obr sleduje. Ani nevim, kde zrovna lítáš ty, ale taky přeju do života co nejméně švábů:))

 3. sapporo beer

  An expert brewer will still be able to make high-quality beer from it, and will enjoy the quicker brewing process it affords him or her.
  With these clubs, your recipient is able to enjoy some of the best
  brews from all around the country, from stouts to pale ales, red
  ales to hefeweizens and everything in between, all without ever having to leave home.
  Putting a beer tap on your wall in the basement is as easy as finding a place with some crawl space behind it.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *